Nieświeży oddech może być dla wielu z nas przyczyną poważnych kompleksów oraz sporym problemem, utrudniającym nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Co możemy zrobić, by przykry zapach z ust stał się tylko wspomnieniem?

Nieświeży oddech to częsta, a jednocześnie dość wstydliwa przypadłość, którą wiele osób stara się ukrywać za pomocą gum do żucia oraz miętowych pastylek. Niestety, takie maskowanie nie rozwiąże problemu. Co można zrobić? Przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Często to właśnie niedokładne szczotkowanie zębów okazuje się głównym sprawcą problemów z nieświeżym oddechem. Sięgajmy zatem po dobre pasty i dobre szczoteczki, dodatkowo korzystajmy z takiego wsparcia, jak nici dentystyczne czy płyny do płukania jamy ustnej. Można poczytać również o implantach: https://cs-dreams.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-implantach-zebowych-przed-pierwsza-wizyta-u-stomatologa/

Nie zapominajmy też o tym, jak ważne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dentysta pomoże nam w walce z kamieniem nazębnym oraz próchnicą – kolejnymi czynnikami, które na świeżość naszego oddechu mają ogromny wpływ. Warto też pamiętać, że przykry zapach z ust może się wiązać z paleniem papierosów, może mieć też związek z naszą dietą. Drobna zmiana stylu życia oraz większa troska o higienę jamy ustnej mogą się zatem stać podstawą, dzięki której uda nam się uporać z nieświeżym oddechem i poprawić jakość swego życia.

1 Comment

tomek 12 czerwca 2021 at 03:27

A czy plukanie olejem pomaga?

Napisz komentarz

Archiwum