Jak uzyskać śnieżnobiały odcień zębów?

Śmiało można powiedzieć, że idealnie białe zęby są ogromnym atutem wyglądu. Jeżeli jesteś w stanie się nimi pochwalić, na pewno z dumą i bez żadnych oporów pokazujesz je innym, szczerze się śmiejąc i bez przerwy się uśmiechając. Istnieje przynajmniej kilkadziesiąt różnych metod na wybielanie zębów. Niektóre z nich znane są ludzkości dosłownie od wieków. Jeżeli jak dotąd nie miałeś okazji z nich skorzystać, zacznij to robić właśnie teraz. Popraw wygląd swojego uśmiechu. Dzięki temu automatycznie poprawisz też swoją samoocenę i poczujesz się dużo lepiej,

Nawet na rynku kosmetycznym znajdziesz teraz wiele zatwierdzonych środków i produktów o działaniu wybielającym, których skuteczność potwierdzono w badaniach naukowych i komercyjnych testach. Preparaty te są wygodne i proste w użyciu. Kolejnym ich plusem jest cena, w większości przypadków znacznie niższa od tej, jaką trzeba zapłacić za profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie. Tego rodzaju środki zawsze staraj się kupować w aptekach. Jeżeli natomiast nawet one wydadzą ci się zbyt drogie, zajrzyj do swojej łazienki i kuchni – w tych pomieszczeniach znajdziesz bowiem różnorodne artykuły, dzięki którym będziesz mógł wypróbować naturalne i domowe sposoby na wybielanie zębów.

Najpierw sięgnij po sodę oczyszczoną. Wymieszaj jedną łyżeczkę proszku z niewielką ilością soku z cytryny i taką pastę wcieraj w przebarwione zęby. Soda działa też świetnie w połączeniu z wodą utlenioną. Jeżeli zdecydujesz się zastosować taki roztwór, uważaj jednak na to, by przypadkiem go nie połknąć, ponieważ mógłby on poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu. Możesz też wypróbować metodę polegającą na codziennym płukaniu jamy ustnej olejem kokosowym. Każdego ranka staraj się go ssać na czczo przez przynajmniej dziesięć minut i potem go wypluj. W ten sposób przy okazji usuniesz bakterie i inne drobnoustroje z jamy ustnej.

Wszystkie te domowe sposoby na wybielanie zębów niewiele ci jednak dadzą, jeżeli nie będziesz dbać na co dzień o higienę jamy ustnej. Przynajmniej dwa razy dziennie myj zęby delikatną pastą i używaj nici dentystycznych.

Dodaj komentarz