Czym jest mezoterapia igłowa i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który poprawia poziom odżywienia komórek skóry, dotlenia je, wpływa korzystnie na gęstość i elastyczność oraz pomaga zredukować widoczność zmarszczek. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega mezoterapia mikroigłowa? Poznaj szczegóły i sprawdź, gdzie wykonać ten zabieg w okolicach Bydgoszczy!

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Na czym polega? Cenne substancje odżywcze są podawane w głąb skóry przy zastosowaniu bardzo cienkiej igły i odpowiednio dobranej strzykawki lub z użyciem pistoletu pneumatycznego. Efektem wykonywania wyczuwalnych mikronakłuć jest powstawanie małych urazów. W konsekwencji pobudza komórki skóry do aktywnej pracy. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom, które pragną zrewitalizować i odżywić skórę. Jeśli zmagasz się z utratą jędrności i elastyczności lub przebarwieniami, również możesz zdecydować się na mezoterapię igłową. Wykonuje się ją na różnych partiach ciała. Pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty w przypadku cellulitu, czy rozstępów. Można wykonać także mikronakłucia na skórze głowy, jeżeli zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Mezoterapia igłowa – efekty

Wśród głównych korzyści płynących z mezoterapii igłowej wymienia się ogólną poprawę wyglądu i kondycji skóry. Może pomóc w redukcji widoczności zmarszczek, wpłynąć na poprawę elastyczności i jędrności skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Na zabieg chętnie decydują się osoby, które zmagają się z przesuszeniem. Dzięki substancjom aktywnym wprowadzonym w głąb skóry można skutecznie poprawić poziom jej nawilżenia. Mezoterapia igłowa jest polecana pacjentom z przebarwieniami, np potrądzikowymi oraz zmianami pigmentacyjnymi. Zabieg wpływa także na poprawę struktury skóry. Efektem będzie gładsza, pozbawiona niedoskonałości cera. Ponadto mezoterapia igłowa to procedura zalecana osobom, które pragną opóźnić pojawianie się oznak starzenia lub spłycić obecne już na skórze zmarszczki. Podawane substancje mogą stymulować produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy gęstości i elastyczności skóry.

Czy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Nie bez powodu mezoterapia igłowa należy do najczęściej wykonywanych zabiegów. Może być przeprowadzona u pacjentów w różnym wieku, z różnymi problemami skórnymi i typami cery. Warto także pamiętać o przeciwwskazaniach, wśród których wymienia się m.in. okres ciąży i karmienia piersią, cukrzycę, alergię lub uczulenie na składniki zawarte w preparatach, a także opryszczkę, czy skłonność do powstawania blizn.

W trosce o własne bezpieczeństwo należy wybrać się na konsultację do wykwalifikowanego kosmetologa, który podejmie decyzję, czy mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym u konkretnego pacjenta. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca w swojej okolicy, mamy dla Ciebie propozycję. Mezoterapia igłowa – Instytut Cosmedic – Bydgoszcz – to miejsce, w którym znajdziesz kompleksowe wsparcie i gwarancję bezpieczeństwa. Specjaliści zaproponują Ci najskuteczniejsze zabiegi, zadbają o Twój komfort oraz wykluczą przeciwwskazania. Jeśli z różnych przyczyn nie będzie mógł zostać przeprowadzony, alternatywą może okazać się mezoterapia mikroigłowa – Instytut Cosmedic – Bydgoszcz.