Jak usunąć głębokie zaskórniki?

Zaskórniki powstają, gdy pory skóry zatykają się kombinacją martwych komórek skóry i nadmiaru oleju (sebum) z gruczołów łojowych. Ich czarny kolor jest wynikiem utleniania.

Zaskórniki mają tendencję do częstszego pojawiania się, gdy hormony powodują wzrost produkcji sebum, tłustej substancji, przez gruczoły pod skórą. Ale w rzeczywistości nikt nie jest wolny od ciemnych lub czarnych porów. Jest to normalne zjawisko.

Zaskórniki pojawiają się najczęściej na twarzy, plecach, szyi, klatce piersiowej, ramionach. W tych miejscach znajduje się więcej mieszków włosowych. Jeśli masz ten problem, staraj się unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry na bazie oleju, wilgotnych środowisk, ciasnych ubrań, które nie sprzyjają dobremu krążeniu krwi i produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol.

Jak usunąć głębokie zaskórniki?

Trzeba być bardzo ostrożnym w postępowaniu z zaskórnikami. Musisz traktować je z ostrożnością, aby nie pogorszyć sytuacji. Przyjrzyjmy się kilku domowym sposobom i sztuczkom na usunięcie zaskórników.

1. Wazelina i ciepło

Nałóż na zaskórnik trochę wazeliny i pozwól, by dotarła do niego para wodna – przez około dwie minuty. Następnie umyj twarz ciepłą wodą. Następnie delikatnie szoruj ten obszar szczoteczką do zębów okrężnymi ruchami, aby go złuszczyć. Na koniec użyj narzędzia do usuwania zaskórników, aby lekko nacisnąć na zaskórnik, aby go usunąć. Ten mały gadżet można kupić w aptekach i sklepach kosmetycznych. Jeśli zrobisz to palcami, masz większe szanse na przerwanie naczyń krwionośnych i pozostawienie śladu lub rany. Na koniec należy przemyć obszar wodą, a następnie delikatnie nałożyć toner, aby zamknąć por. Możesz również zastosować preparat antybakteryjny, aby zapobiec infekcji. W zapobieganiu powstawaniu zaskórników pomaga również odpowiednia codzienna pielęgnacja skóry twarzy. 

2. Kremy do usuwania zaskórników

Na rynku istnieje mnóstwo specyficznych produktów do leczenia skóry tłustej z tendencją do generowania zaskórników. Pomocne mogą być specyficzne, łatwe w użyciu kremy bez recepty.

Wiele z nich zawiera łagodne substancje złuszczające. Pamiętaj, aby upewnić się, że kupujesz krem, który odpowiada Twojemu typowi skóry. Najczęstsze składniki to nadtlenek benzoilu, który pomaga rozpuścić warstwę olejową skóry, oraz kwas salicylowy (zwany również BHA), który nie zawiera absolutnie żadnych substancji drażniących! Niestety, na rynku dostępnych jest bardzo mało produktów o takich właściwościach. Jednak oba mogą wywoływać niepożądane reakcje na skórze, więc warto najpierw przetestować je na małych powierzchniach.