Sposoby na wybielanie zębów

Śnieżnobiałe i lśniące zęby są marzeniem niejednej osoby. To one stały się wizytówką zadbania i prawidłowego zdrowia. Wiele czynników może jednak negatywnie wpływać na wygląd szkliwa. Szczególnie niekorzystne jest dla niego palenie papierosów oraz picie mocnej kawy czy herbaty. Również nieprawidłowa higiena jamy ustnej przyczynia się do powstawania przebarwień szkliwa. A jak można temu zaradzić? Jakie są więc najlepsze sposoby na wybielanie zębów?

W pierwszej kolejności każdy powinien zadecydować, czy chce wybielić swoje zęby samodzielnie, czy woli to zrobić od razu w gabinecie stomatologicznym. Drugie rozwiązanie na pewno da szybsze i lepsze efekty. Jeżeli więc tylko ma się do dyspozycji nieco większe pieniądze, warto zainwestować je w profesjonalne wybielanie zębów u dentysty. Zabieg ten coraz częściej przeprowadzany jest również w klinikach medycyny estetycznej, do których też warto się zgłosić, aby rozeznać się w cennikach usług różnorodnych placówek. Wybielanie nie jest jednak tanią sprawą. Przeważnie kosztuje przynajmniej tysiąc złotych, a efekty zabiegu nie utrzymują się przez cały czas, tak więc zabieg trzeba nieraz powtarzać.

Wybielanie w gabinecie zapewni więc pacjentowi świetne rezultaty i na pewno okaże się zabiegiem w stu procentach bezpiecznym dla zdrowia zębów i całej jamy ustnej. Jeżeli jednak kogoś na to nie stać, zawsze może on zwrócić się w stronę naturalnych metod wybielających. One też potrafią świetnie działać. Domowe sposoby na wybielanie zębów polegają głównie na stosowaniu wybielających środków kosmetycznych, czyli przede wszystkim past, ale też i płynów do płukania jamy ustnej oraz specjalistycznych pasków. Niektórzy zalecają też czyszczenie szkliwa węglem aktywnym. Ma on bowiem właściwości ścierające, tak więc potrafi usunąć nawet większy osad.

Mimo wszystko przed zabraniem się za wybielanie zębów warto by było zając się stanem uzębienia, aby je całkowicie wyleczyć, jeżeli tylko wciąż występują w nim jakiekolwiek nieprawidłowości bądź ubytki.

Dodaj komentarz