Płukanie ust olejem: czy warto?

Płukanie ust olejem jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, które w wielu polskich domach stają się coraz bardziej popularne. Co warto wiedzieć na ten temat? Na jakie korzyści można liczyć?

Z płukania ust olejem chętnie korzystają te osoby, które stawiają na naturalne kosmetyki oraz te, które są zafascynowane medycyną naturalną. Dla nich korzystanie z oleju podczas płukania ust to jedna ze skuteczniejszych metod oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn, a tym samym szansa na uchronienie się przed wieloma groźnymi przypadłościami. Olej ma tu pomagać w usuwaniu wirusów, bakterii oraz metali ciężkich, a skutkiem takich zabiegów może być m.in. mniej problemów z bezsennością oraz mniejsze uczucie zmęczenia. Choć zdania na temat leczniczych właściwości takiego zabiegu są podzielone, w jednym lekarze są zgodni – taki zabieg nikomu nie powinien zaszkodzić, dopóki nie stanie się alternatywą dla tradycyjnej medycyny i nie zastąpi konwencjonalnego leczenia. Warto zapoznać się z badaniami – https://www.oralb.pl/pl-pl/higiena-jamy-ustnej/choroby-zebow.

>Warto zatem skupić się nie na tym, w jaki sposób płukanie ust olejem może nam pomagać w walce o zdrowie, lecz na tym, jakie problemy związane z wyglądem możemy przy jego pomocy rozwiązać. Z pewnością warto skorzystać z oleju (szczególnie słonecznikowego lub kokosowego) jako środka do czyszczenia zębów, nie oznacza to jednak, że można odstawić na bok tradycyjną pastę do zębów. Zdaniem lekarzy stomatologów tylko ona może zapewnić naszym zębom odpowiednie wsparcie, zatem takie zabiegi, jak płukanie ust olejem, warto potraktować jako dodatek do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

One Comment on “Płukanie ust olejem: czy warto?”

Dodaj komentarz