Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Najprawdopodobniej, jak niemalże każdy człowiek na tym świecie, obawiasz się bólu związanego z poddawaniem się rozmaitym zabiegom stomatologicznym. Wiesz jednak, że trzeba z nich korzystać. Leczenie próchnicy jest akurat czymś niezbędnym dla zachowania prawidłowego stanu uzębienia i zdrowia jamy ustnej. Teoretycznie wybielanie zębów mógłbyś sobie darować, ale jeśli przez swój odcień szkliwa czujesz się mało atrakcyjny, powinieneś zainwestować właśnie w taki zabieg. Pozwoli ci on odzyskać utraconą pewność siebie. Dzięki niemu twoja samoocena automatycznie wzrośnie, a ty wreszcie będziesz mógł z dumą się uśmiechać.

Zabieg tego rodzaju nie musi cię zresztą wiele kosztować. W końcu te domowe sposoby na wybielanie zębów są na ogół sposobami tanimi. Jeżeli więc nie masz do dyspozycji zbyt dużego budżetu, który mógłbyś przeznaczyć na lepsze zadbanie o swój wygląd, skorzystaj z produktów, które znajdziesz w każdej drogerii i aptece i zdołasz kupić za nie więcej niż pięćdziesiąt złotych. Możesz wypróbować wybielające pasty czy specjalne paski. Uważaj jednak na to, by zawsze używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli tego nie zrobisz, zabieg może wywołać u ciebie dyskomfort, a czasem nawet i silny ból. Produkty używane niezgodnie z ich przeznaczeniem nierzadko doprowadzają też do rozwoju nadwrażliwości zębów i dziąseł. Ból podczas zabiegi powodowany jest również przez niewyleczone schorzenia. Zanim zabierzesz się za wybielanie zębów, koniecznie powinieneś więc udać się do swojego stomatologa na konsultację. Pozbądź się wszystkich ubytków, wylecz próchnicę i zadbaj o dziąsła. Dopiero potem myśl o wybielaniu szkliwa. Tutaj informacje o wybielaniu nakładkami.

Jeżeli jednak postanowisz udać się na wybielanie zębów do profesjonalnej kliniki stomatologicznej, możesz być pewien, że zabieg okaże się dla ciebie całkowicie bezbolesny. Dobry dentysta potrafi w taki sposób dopasować stężenie różnych preparatów do jamy ustnej pacjenta, by nie wywoływały one żadnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz