Przebarwienia zębów: co warto wiedzieć?

Piękny uśmiech jest dla wielu z nas marzeniem, którego spełnienie wydaje się bardzo trudnym zadaniem. Wszystko to przez przebarwienia zębów, które dla wielu osób stają się przyczyną poważnych kompleksów. Co można zrobić, by odzyskać piękny uśmiech? Skąd biorą się problemy z przebarwieniami zębów i co możemy zrobić, aby ten problem ograniczyć?

Przebarwienia zębów to częsty problem, za pojawienie którego często odpowiada nasza dieta. Spora ilość kawy wypijanej każdego dnia, nadmiar herbaty oraz palenie papierosów – oto częste przyczyny problemów związanych z wyglądem zębów. Jeśli dodamy do tego nieprawidłową pielęgnację jamy ustnej, wyjaśnienie, skąd borą się problemy z przebarwieniami zębów mamy gotowe. Błędem jest jednak zakładanie, iż tylko takie czynniki mają wpływ na wygląd naszych zębów oraz na ich koloryt. Przebarwienia mogą być spowodowane działalnością bakterii, problemów ze szkliwem lub próchnicą, która jest jednym z najpoważniejszych wyzwań dla lekarzy – stomatologów. Czasem przebarwienia mogą być związane z chorobą.

W jaki sposób można walczyć z przebarwieniami? Leczenie uzależnione jest tu przede wszystkim od przyczyny problemu. Jeśli za wygląd naszych zębów odpowiedzialna jest zła dieta, musimy zmienić swe nawyki żywieniowe. Warto też sięgnąć po płyny do płukania ust oraz po pasty wybielające, dzięki którym można chronić się przed pojawieniem się kolejnych przebarwień. Można też korzystać z profesjonalnych zabiegów stomatologicznych. Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym to zabieg bezpieczny, dzięki któremu znów można cieszyć się pięknym uśmiechem i jasnymi zębami.

Dodaj komentarz